MINI’nin Yeni Modelleri Los Angeles’ta Tanıtılacak

MINI, küçük ve donanımlı bir otomobil arayanların ilk tercihi oluyor. Görüntüsüyle büyük ilgi gören markanın yeni modelleri Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılmaya hazırlanıyor. Tanıtılacak modeller arasında en dikkat çeken ise Countryman olacak
MINI, küçük ve donanımlı bir otomobil arayanların ilk tercihi oluyor. Görüntüsüyle büyük ilgi gören markanın yeni modelleri Los Angeles Otomobil Fuarı’nda tanıtılmaya hazırlanıyor. Tanıtılacak modeller arasında en dikkat çeken ise Countryman olacak.
Countryman, seviyesinde bulunan diğer otomobillere göre biraz daha iri bir görüntüye sahip olacak. İri modelde iç hacim de oldukça geniş tutulmuş. Otomobilin motor seçeneği olarak ilk adımda iki turbo benzinli seçeneği sunulacak.
Modelin tam ismi MINI Cooper S E Countyrman ALL4 olacak. Hibrit olarak tanıtılacak olan otomobil, 40 km mesafeyi elektrikli şekilde kullanılarak gidebilecek. MINI, bu yeni otomobilini Los Angeles otomobil Fuarı’nda gün yüzüne çıkartacak. Marka, geçtiğimiz günlerde John Cooper Works Clubman modelini de SEMA etkinliğinde tanıtmıştı.
Modeli biraz yakından inceleyecek olursak, Countryman’de 2.0 litre turbo benzinli motor yer alacak. Motorun ürettiği 228 HP güç, maksimum olarak 350 Nm torku sayesinde tekerlere aktarılacak. Fuarda tanıtılacak bir diğer model ise MINI Seven olacak.
Otomobilde MINI’nin o bilindik çizgilerine yine yer verilecek. Bunun yanı sıra tavanda ve dikiz aynalarında farklı renk seçenekleri de sunulacak. Kaputtaki şeritlerde de değişikliğe giden marka, 2 renk tonunu kullanacak. Spor tarzdaki koltuklar ise otomobilin en dikkat çekici yerlerinden biri olacak. MINI’nin son gözdesi Countryman, yakın bir zamanda kullanıcıların beğenisine sunulmuş olacak.